Inne

HIPOTERAPIA

„Popatrzcie w oczy konia, jest w nich tyle mądrości i dobroci…”

Nasi podopieczni cyklicznie wyjeżdżają do Ośrodka Animaloterapii „AGNES” w Rybniku-Niedobczycach, gdzie czeka na nich zaprzyjaźniony koń Kajtek. Dzieci podczas spotkania z nim głaszcze, dotyka, przytula, karmi, nazywa konia.   Poznanie zwierzęcia poprzez próby nawiązania z nim kontaktu przełamuje lęki oraz są źródłem wielu pozytywnych przeżyć!

1
2
3
4

MUZYKOTERAPIA

„Czasami muzyka jest wszystkim czego potrzeba, aby poczuć się lepiej”

Terapia dzieci niepełnosprawnych wykorzystuje muzykę w celu stymulowania, usprawniania, kompensowania i korygowania zaburzeń rozwoju. Muzyka koi nadpobudliwość, a docierając do naszego wnętrza staje się lekarstwem duszy i ciała.   Prowadząc zajęcia muzyczne z dzieckiem upośledzonym umysłowo obok uzyskiwania zamierzonych efektów, pozytywnych oddziaływań i reakcji, najważniejszym miernikiem ich powodzenia jest uśmiech każdego dziecka.

1

GROTA SOLNA

Kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, a za oknem smutno i szaro, mamy na to sposób – korzystamy z dobroczynnych właściwości Groty Solnej. Specyficzny mikroklimat Jaskini, wysokie stężenie jodu, powietrze nasycone minerałami i mikroelementami korzystnie wpływają na zdrowie.   Odgłosy szumiącej wody i śpiew ptaków wprowadzają nasze dzieci w stan odprężenia. Relaksujemy się na leżakach, spędzamy czas na zabawie – robimy babki z solnego piasku, posypujemy solą różne części ciała, szukamy w soli ukrytych skarbów. Bardzo lubimy tam wracać!

1
2

PSOUU w Mikołowie

Kontakt

Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy
w Wyrach

ul. Ks. Bojdoła 3a
43-175 Wyry
tel: (32) 218-70-01
e-mail: orew.wyry@psouu.org.pl

Nasz Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Skontaktuj się z nami