Nasze grupy

GRUPY REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZE

Ośrodek w Wyrach to miejsce dla każdego. W trzech grupach rewalidacyjno-wychowawczych dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną w miłej i przyjaznej atmosferze spędzają czas, poznają świat wszystkimi zmysłami, uczą się samodzielności i sposobów komunikowania się z najbliższym otoczeniem.   Nauczyciele podczas różnorodnych zajęć wspierają słabsze aspekty rozwoju dziecka, aby w konsekwencji pomóc mu osiągnąć najwyższy, możliwy dla niego poziom funkcjonowania.   23  

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Nasz oddział  jest stworzony dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi od 3-10 roku życia. Różnorodne i atrakcyjne zajęcia dostosowane są do wieku oraz możliwości psychofizycznych dziecka.   Obok zajęć dydaktycznych i specjalistycznych, zabaw, zajęć w kółkach zainteresowań przedszkolaki uczestniczą w występach teatralnych, konkursach plastycznych, dogoterapii oraz zajęciach na basenie. Oddział przedszkolny wyposażony jest w sprzęt przystosowany dla małych dzieci (stoliki, krzesełka, zabawki, kąciki tematyczne, pomoce dydaktyczne, zaplecze sanitarne).   U nas dzieci doskonalą swoje umiejętności, realizują marzenia, nawiązują przyjaźnie, w zgranym zespole poznają prawidłowe wzorce zachowań. Ciepła i serdeczna atmosfera sprzyja harmonijnemu rozwojowi dziecka.            

1
2
3

ZESPOŁY EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNE

Zajęcia odbywające się w trzech zespołach i obejmują dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.   Celem edukacji jest rozwijanie niezależności wychowanka, wyposażenie go w umiejętności i wiadomości, które pozwolą na porozumiewanie się z otoczeniem  (werbalne, pozawerbalne), zaradność w życiu codziennym, zdobycie maksymalnych samodzielności w zakresie zaspokajania potrzeb życiowych oraz uczestniczenia w różnych formach życia społecznego. Dążymy do wszechstronnego rozwoju naszych uczniów.

    DSC_1975114079957_1948904568669706_6432165104053603830_n

PSOUU w Mikołowie

Kontakt

Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy
w Wyrach

ul. Ks. Bojdoła 3a
43-175 Wyry
tel: (32) 218-70-01
e-mail: orew.wyry@psouu.org.pl

Nasz Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Skontaktuj się z nami