O nas

Klub Olimpiad Specjalnych POGROMCY powstał w październiku 2010 roku. Obejmuje swoim zasięgiem 35 zawodników (Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukcyjno-Wychowawczego w Wyrach oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mikołowie), 15 trenerów, działaczy i rodziców.

Informacje na temat idei Olimpiad Specjalnych uzyskaliśmy od jednej z osób działającej w Ruchu Olimpiad naszej zaprzyjaźnionej placówki. Pełni chęci i ciekawości aktywnie zaangażowaliśmy się w działalność dając osobom z niepełnosprawnością intelektualną szansę do udziału w treningach i zawodach sportowych w różnych dyscyplinach, możliwości lepszego rozwoju sprawności fizycznej, wykazywania się odwagą, odczuwania radości i dzielenia się talentami, umiejętnościami i przyjaźnią ze swoimi rodzinami, innymi zawodnikami i społecznością lokalną.

Olimpiady to pasje i marzenia naszych zawodników, które wyróżniają ich z tłumu, nadają im indywidualności i sprawiają, że są jedyni w swoim rodzaju. Olimpiady to także integracja ze środowiskiem lokalnym oraz nowe przyjaźnie.

Nasi zawodnicy trenują:

  • pływanie – zajęcia odbywają się na krytym basenie MOSiR w Mikołowie,
  • bocce – treningi prowadzone są na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno –Edukacyjno – Wychowawczego (sala rehabilitacyjna) oraz terenach zielonych przy placówce,
  • bowling – treningi odbywają się na kręgielni Fantasy Park w Plaza Center w Rudzie Śląskiej.
  • trójbój siłowy – treningi odbywają się na sali rehabilitacyjnej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mikołowie

Bardzo ważne miejsce w działalności Klubu zajmuje Program Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) dla osób z dodatkową ciężką niepełnosprawnością fizyczną, która uniemożliwia udział w normalnych treningach i zawodach.

 

Bogate doświadczenia wykorzystujemy organizując:

  • Lokalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem Wójt Gminy Wyry
  • Śląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łaziska Górne oraz Wójt Gminy Wyry

Nasi zawodnicy starują na różnych poziomach zawodów sportowych Olimpiad Specjalnych, lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. Naszą działalność wspierają rodzice zawodników, przyjaciele oraz wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół w Wyrach, Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich i I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Miarki w Mikołowie oraz studenci AWF w Katowicach. Ruch Olimpiad Specjalnych daje możliwość udziału w treningach i zawodach sportowych każdej osobie z upośledzeniem umysłowym powyżej 8 roku życia – niezależnie od stopnia upośledzenia, poziomu umiejętności sportowych, sytuacji materialnej, rasy, religii itp. Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie to 1150 niepełnosprawnych intelektualnie sportowców zrzeszonych w 30 Klubach, które swoim zasięgiem obejmują 22 miasta i gminy regionu śląskiego. Nasi zawodnicy uprawiają 22 letnie i 4 zimowe dyscypliny sportu. Każdego roku odbywa się ponad 20 imprez regionalnych z udziałem ponad 1500 zawodników. Więcej o działalności Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska czytaj na stronach:

www.olimpiadyspecjalne.pl | www.slaskie.olimpiadyspecjalne.pl

Pracę Klubu POGROMCY koordynuje Zarząd:

PRZEWODNICZĄCA: Sonia Koczy

SEKRETARZ: Magdalena Krauze

SKARBNIK: Julia Miłaszewska

PSOUU w Mikołowie

Kontakt

Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy
w Wyrach

ul. Ks. Bojdoła 3a
43-175 Wyry
tel: (32) 218-70-01
e-mail: orew.wyry@psouu.org.pl

Nasz Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Skontaktuj się z nami